+421 947 973 737 info@glampingresort.sk
Michelinská bryndza spod Vtáčnika

Typ aktivity

Prechádzka

Dĺžka trasy

5,2 km

S deťmi

áno

Čas

1h 40 min. prechádzka
(tam aj späť) + čas na farme

Prístup

Celoročne

U nás oddych len začína

Farma pod Vtáčnikom je ďalšie idylické miesto nachádzajúce sa v blízkosti nášho Glamping Resortu. Na farmu sa dostanete aj autom, my však odporúčame prechádzku po asfaltovej ceste uprostred lesa, aby ste si počas horúcich dní mohli vychutnať osviežujúce čapované pivo. Deťom vyčarí úsmev na tvári hojdačka a ovečky v ohrade pri sedení.

Farma s láskavým duchom

Srdcom farmy sú rôzne zvieratká, ktoré vám radi zapózujú pri fotografovaní rovnako ako aj nám. Napríklad tu nájdete spomínané ovce, kravy, ale aj sliepky. Z prístupu farmy k zvieratkám je naozaj vidno, že sa o ne starajú s láskou. Veď práve vďaka nim ponúkajú širokú škálu farmárskych produktov a potravín, ktoré si určite zamilujete tak, ako miestni obyvatelia. Za pozretie určite stojí aj ich profil na Facebooku, kde nájdete zaujímavosti zo života na farme, oznamy o rôznych podujatiach a veľa ďalšieho.

Uspeli aj v zahraničí

Jogurty, syrové nite a syry z kravského a ovčieho mlieka sú vyrobené tradičným spôsobom a dôrazom na kvalitu surovín. Dôkazom je ich výnimočná bryndza používaná v renomovanej Michelinskej reštaurácii v Maďarsku. Okrem mliečnych výrobkov sa na farme predáva aj hovädzie mäso z vlastného chovu, kváskové koláče a čerstvý chrumkavý chlieb

Ak sa ocitnete v blízkosti tejto farmy, určite by ste si mali vychutnať nielen ich jedinečné potraviny a špeciality, ale aj pravú farmársku atmosféru. Ťažko budete hľadať lepšie miesto na oddych.